Koło teatralne i chór

Uczniowie biorący udział w pracach chóru i koła teatralnego przygotowali występ z okazji Dnia Nauczyciela.
Chór uświetnił też akademię z okazji Święta Niepodległości.


Krauzówkę spotkało niezwykłe wyróżnienie. Szkolne koło teatralne i chór zostały poproszone o uświetnienie dwóch spotkań opłatkowych dla nauczycieli województwa mazowieckiego, które odbyły się 12 i 13 stycznia w siedzibie kardynała Kazimierza Nycza. Jasełka przygotowane w naszej szkole zostały przyjęte niezwykle ciepło, wręcz entuzjastycznie – twórcom zgotowano owację na stojąco. Wiele osób, w tym gospodarz spotkań – metropolita warszawski – w swoim wystąpieniu osobiście gratulowało artystom niezwykłego przesłania spektaklu i wysokiego poziomu artystycznego. Przypomnijmy, że spektakl, odwołujący się do "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, ukazywał wydarzenia rozgrywające się współcześnie i dzisiejszych ludzi, tak często samotnych
i zagubionych, nawet podczas najcieplejszych w roku świąt. Pytaniem, powtarzanym w spektaklu, było: "Gdzie jest nasze Betlejem?"
i jest to pytanie, które każdy współczesny człowiek, i każda grupa społeczna, powinny sobie zadać. Wiele słów uznania padło pod adresem oprawy muzycznej, której inspiracją były utwory klasyczne, a także tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Doceniano także scenografię i grę młodych aktorów.
=>
=> Film z występu część I
=> Film z występu część II


W grudniu odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla szkół podstawowych.
=> => => => => => => => => => => => => => =>Wyniki konkursu
=> => => => => => => => => => => => => => =>Utrwalone w kadrze
=> => => => => => => => => => => => => => =>Film z występu laureatów Krauzówki


Szkoła Podstawowa nr 2, tel. (22)756 73 14, mail: szkola.zalesie@wp.pl