Archiwum
Dzień niezapominajki
W piątek, 26 maja klasa 6a była na wycieczce z okazji Dnia Niezapominajki obchodzonego 15 maja.
Relacja uczestniczki - Magdaleny Strus:
"Na początku poszliśmy do lasu i uczyliśmy się rozpoznawać drzewa. Następnie przeszliśmy na Górki Szymona i pani pokazała nam jak mierzyć wysokość drzewa oraz szacować, ile ma lat. Dobraliśmy się w pary i zaczęliśmy rozwiązywać zadania z kart pracy. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i dzięki niej wiele się nauczyliśmy."


Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w konkursie zbiórki makulatury, zorganizowanym przez gminę Piaseczno.


3 czerwca po raz IV odbyły się Szachowe Mistrzostwa Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. W rozgrywkach wzięło udział 105 uczniów z 9 gminnych szkół podstawowych. Puchary otrzymało 18 uczniów, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Mościcka zajęła I miejsce w kategorii dziewczęta z klas 1-2 oraz Wiktoria Tarczyńska zajęła II miejsce w kategorii dziewczęta z klas 3-4.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osobistych sukcesów oraz niezwykłęj wyrwałości!!!

Wyniki IV Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Gminy Piaseczno o Puchar Burmistrza


Akcja Starsi- Młodszym Uczennice klasy 6b, uczestniczące w zajęciach kółka przyrodniczego, przygotowały kilka doświadczeń dla młodszych kolegów i koleżanek z klas drugich. Zadanie nie było łatwe. Samo przygotowanie doświadczeń z dwutlenkiem węgła oraz wodą w roli głównej może nie było bardzo trudne ale zapanowanie nad energicznymi drugoklasistami było wyzwaniem. Pomocne okazały się wychowawczynie. Mamy nadzieję, że wszystkie doświadczenia zainspirowały uczniów do poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań, były inspiracją do obserwacji i zaciekawiły światem przyrody.


Jak obchodziliśmy Dzień Ziemi
Na zdjęciach - prace plastyczne uczniów - "Drugie życie surowców".


Nowe budynki szkoły widziane z dachu


Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SKS - Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Zajęcia prowadzi pan Marek Budziński


Nasi uczniowie wzięli udział w zimowym liczeniu ptaków.


Spotkanie wigilijne


Fotorelacja z placu rozbudowy naszej szkoły.

Artykuł o rozbudowie szkoły w Gazecie Piaseczyńskiej (strona 2 aktualności).

Fotorelacji z placu budowy ciąg dalszy.

Fotorelacja z rozbudowy szkoły z grudnia 2016r.


13 grudnia uczennice klas V i VI obejrzały w siedzibie Mazowsza - Otrębusach przedstawienie pt. "Tańce narodowe". Spektakl bardzo się podobał.
Kliknij na zdjęcie


Zebraliśmy jedzenie dla zwierząt w schronisku
Podziękowanie
Plakat


Uczniowie naszej szkoły - Zespół Wokalny w składzie: Aleksandra Zaręba, Łukasz Zaręba i Bartek Zaręba,
zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Chylicach. Wykonali piosenkę "Byli tacy, jak my"
Aleksandra Zaręba otrzymała również wyróżnienie za wykonanie piosenki "Warszawo ma".


Akcja Sprzątanie Świata 2016
Tegoroczne hasło „Podaje dalej- drugie życie odpadów”.
W piątek 16 września uczniowie klas 4-6 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Podczas zbiórki dokonaliśmy segregacji odpadów. Ta przecież prosta czynność ma ogromne znaczenie dla stanu środowiska. Pozwala odzyskać surówce do ponownego wykorzystania, a tym samym zmniejsza się ilość odpadów na wysypiskach. Zachęcamy wszystkich, by na co dzień, nie tylko dziś dbać o otoczenie, segregować śmieci również w domach. Nie żyjemy tylko dla siebie. Cieszmy się pięknym czystym otoczeniem i zostawmy takie miejsce dla innych!


I Rajd pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” za nami.
W rajdzie 24-25 września wzięło udział 75 uczniów i harcerzy, którzy przeszli prawie 50 km na trzech trasach naszego powiatu. Podczas rajdu poznaliśmy miejsca pamięci narodowej, uczyliśmy się obserwacji i spostrzegawczości, poznaliśmy obrzędy harcerskie, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i harcerskie, jedliśmy smaczną grochówkę, przygotowaliśmy prezentacje na temat rajdu. Momentami było ciężko, ale wszyscy daliśmy radę. Niemałe emocje przeżyliśmy, gdy na trasie rajdu spotkaliśmy członków Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław” w strojach z II wojny światowej i z oryginalnym uzbrojeniem. Teraz czekamy na następny rajd. Do zobaczenia za rok.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze i Fundacja Dom Zośki serdecznie dziękują wolontariuszom, sponsorom i powiatowi piaseczyńskiemu, dzięki którym rajd się odbył.


Fotorelacja z zajęć integracyjnych dla uczniów klas IV - VI (piątek, 2 września)


Gratulujemy naszym szóstoklasistom tegorocznego wyniku na sprawdzianie.
Sprawdzian pisało 62 uczniów. Z części I: języka polskiego i matematyki, otrzymaliśmy średni wynik 78,4%, co daje nam
I miejsce w gminie Piaseczno wśród 10 szkół podstawowych
. Z części II, z języka angielskiego, otrzymaliśmy średni wynik 85,3%.


Nagrodzeni za projekt w ramach GIODO


Rudy, Alek i Zośka w Zalesiu Górnym
W środę, 11 maja, szkolny zespół teatralny i chór pojechały do Zespołu Szkół w Zalesiu Górnym, aby zaprezentować swoje ostatnie przedstawienie pt. Rudy, Alek i Zośka. Spektakl został pokazany dwa razy: starszym klasom szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i nauczycielom, a pani Dyrektor niezwykle ciepło i z dużym wzruszeniem dziękowała naszym artystom, wyrażając nadzieję, że trwająca od kilku lat współpraca szkół będzie się dalej rozwijała.


Dzień Polskiej Niezapominajki

Zajęcia terenowe i piknik nad Wisłą


Obchody Dnia Ziemi.


W dniu 5 kwietnia 2016r teatrzyk kukiełkowy języka angielskiego pod opieką p. Elizy Śniadkowskiej i p. Sylwii Krawczyk odwiedził Przedszkole nr 3 w Piasecznie i wystawił dwie sztuki w języku angielskim: "Puss in Boots" (Kot w butach) oraz " Goldilocks and the Three Bears" (Złotowłosa i trzy misie). Przedszkolaki były bardzo zaciekawione wystawionymi sztukami i nagrodziły artystów gromkimi brawami.
Fotorelacja

Link do nagrania sztuki "Goldilocks and the Three Bears" (Złotowłosa i trzy misie), które zostało przygotowane przez grupę teatralną z p. Elizą Śniadkowską i wysłane do naszej szkoły partnerskiej w Didym (Turcja).


Dnia 1 kwietnia w Domu Kultury w Piasecznie odbyła się wielka uroczystość. Fundacja „Dom Zośki” i Szkoła Podstawowa nr 2 we współpracy z Centrum Kultury i Starostwem Powiatowym zorganizowała spotkanie „Dom Zośki łączy pokolenia”.
Relacja
Protokół Konkursów Plastycznych zorganizowanych przez Fundację „Dom Zośki” i naszą szkołę


Dokarmianie ptaków zimą
Warto wiedzieć
Działania koła przyrodniczegoW sobotę 14 grudnia 2015 r. uczniowie i ich bliscy mogli spotkać się w naszej szkole, wspólnie obejrzeć przygotowane przez swoich kolegów oraz ich nauczycieli jasełka, skosztować wspaniałych ciast, jak co roku niezawodnie, przygotowanych przez Mamy, wziąć udział w konkursach, zajęciach plastycznych, czy sesji zdjęciowej ze św. Mikołajem.


Wyniki III Międzyszkolngo Konkursu Kolęd i Pastorałek „Tobie Mały Panie” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno w dniach 14 i 15 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piasecznie
Protokół z posiedzenia jury III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Tobie Mały Panie”


W dniu 9 grudnia 2015 r. podpisano umowę dotyczącą rozbudowy naszej szkoły.
Pod dokumentami podpisy złożyli: Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz prezes firmy Frapol Sp.z o.o. z Krakowa - pan Grzegorz Mars, która to podjęła się realizacji tego zadania.
W dniu 10 grudnia podpisano również "Protokół wprowadzenia na budowę"
Tak więc rozbudowa "Krauzówki" rozpoczęła się...


18 listopada odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs recytatorski Poezji Angielskiej
Fotorelacja
Wyniki


W poniedziałek, 9 listopada w szkole rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły w uroczystych strojach ozdobionych biało-czerwonymi rozetami lub kokardami. Przy wejściu do szkoły ustawiono świąteczną dekorację – w tymprace plastyczne ucznia klasy IV a, Kacpra Krassowskiego, przedstawiające Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odbyła się też akademia przygotowana pod kierunkiem pań Katarzyny Szymczak i Elżbiety Wilczyńskiej przez uczniów klasy VI c i chór szkolny. Na akademię złożyły się teksty przypominające ważne wydarzenia z historii Polski, wiersze, pieśni
i piosenki związane z trudną walką Polaków o niepodległość. Słowom i muzyce towarzyszyły obrazy: fotografie uwieczniające sławnych Polaków i ich dokonania.
Po akademii wręczono nagrody autorom prac złożonych na konkurs „Historie rodzinne” ( o konkursie można przeczytać w zakładce Konkursy).
We wtorek, 10 listopada uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wzięli udział w corocznym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.


29 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Owoców i Warzyw. Przygotowany w tym dniu stragan zachęcał wszystkich do poczęstowania się bogatymi w cenne dla organizmu składniki. Królowały tam zdrowe owoce, warzywa, ale nie tylko. Jak wiemy owoce kryją w sobie bogate w białka, tłuszcze i minerały nasiona. Z różnorodnych nasion uczniowie starszych klas przygotowali niezwykle pożywne i smaczne chleby. Zachęcamy do wypróbowania przepisu. Uczniowie młodszych klas przygotowywali smaczne sałatki i wszyscy zobowiązali się do stosowania zdrowej diety podpisując deklarację.


W piątek, 9 października 2015 roku 7 grup złożonych z uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym i naszej szkoły wzięły udział w grze terenowej „Poznaj historię Zalesia Górnego”. Spotkanie to było kontynuacją zeszłorocznego projektu „Tu, gdzie żyję”: gry wiejsko-miejskiej, która dotyczyła historii Zalesia Dolnego i Piaseczna. W 2015 r. projekt objął swoim patronatem Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.


W dniu 18.09 nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata" .


O remoncie naszej szkoły


Informacja o Narodowym czytaniu.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w Narodowe czytanie, ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo. 7 i 8 września (poniedziałek i wtorek) dzieci z klas IV-VI, w czasie lekcji języka polskiego, wysłuchają fragmentów Lalki Bolesława Prusa.


Pragniemy podziękować pani Wandzie Rodowicz za dar dla naszej szkoły - portret naszej patronki Ewy Krauze, którego prezentacja odbędzie się podczas uroczystości jubileuszowych 16 maja 2015 r.

Na zdjęciu: autorka Wanda Rodowicz w pracowni (maj 2015 r.).


14, 15 i 16 maja przeżywaliśmy wielkie święto naszej szkoły: jej podwójny jubileusz. W bieżącym roku szkolnym minęły bowiem 60 rocznica rozpoczęcia działalności w budynku przy alei Kasztanów oraz 20 rocznica nadania szkole imienia Ewy Krauze.
Fotoreportaż

Przed uroczystościami związanymi z jubileuszem naszej szkoły uczniowie z Samorządu Szkolnego odwiedzili grób patronki naszej szkoły - pani Ewy Krauze.


Dnia 25 marca gościł w naszej szkole Teatr Dziecięcy z Żytomierza.


Dane do przelewu opłaty za obiady. =>


Krauzówkę spotkało niezwykłe wyróżnienie. Szkolne koło teatralne i chór zostały poproszone o uświetnienie dwóch spotkań opłatkowych dla nauczycieli województwa mazowieckiego, które odbyły się 12 i 13 stycznia w siedzibie kardynała Kazimierza Nycza. Jasełka przygotowane w naszej szkole zostały przyjęte niezwykle ciepło, wręcz entuzjastycznie – twórcom zgotowano owację na stojąco. Wiele osób, w tym gospodarz spotkań – metropolita warszawski – w swoim wystąpieniu osobiście gratulowało artystom niezwykłego przesłania spektaklu i wysokiego poziomu artystycznego. Przypomnijmy, że spektakl, odwołujący się do "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, ukazywał wydarzenia rozgrywające się współcześnie i dzisiejszych ludzi, tak często samotnych
i zagubionych, nawet podczas najcieplejszych w roku świąt. Pytaniem, powtarzanym w spektaklu, było: "Gdzie jest nasze Betlejem?"
i jest to pytanie, które każdy współczesny człowiek, i każda grupa społeczna, powinny sobie zadać. Wiele słów uznania padło pod adresem oprawy muzycznej, której inspiracją były utwory klasyczne, a także tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Doceniano także scenografię i grę młodych aktorów.
=>


Uczestniczymy w grze czytelniczej Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
W październiku ubiegłego roku GWO ogłosiło drugą edycję ogólnopolskiego konkursu – gry czytelniczej „Między nami czytelnikami” (w edycji pierwszej wzięło udział 1300 klas z 20 000 uczniów!). Do konkursu zgłosiły się trzy klasy, które nadały sobie nazwy: 4c – „Chodzące encyklopedie”, 5b – „Czytolandia” oraz 6a – „Drużyna Pierścienia”. Pierwsze zadanie, wykonywane
w listopadzie, polegało na obmyśleniu i przygotowaniu potrawy literackiej. 4c zrobiła szkiełka pana Kleksa, 5b – pierniczki dzieci
z Bullerbyn oraz czekoladową żabę Harrego Pottera, a 6a – potrawkę z królika, jedzoną przez Froda, Sama i Golluma. I ta właśnie praca zdobyła II miejsce w Polsce!
. http://youtu.be/HlNQGgg98xA
W grudniu i styczniu przygotowywaliśmy zadanie II, które miało na celu rozreklamowanie biblioteki szkolnej. Efekty możecie zobaczyć na filmach, do których linki zamieszczamy poniżej.
http://youtu.be/dOmKONDBatw
https://www.youtube.com/watch?v=tJy_C2wYvx8
https://www.youtube.com/watch?v=_-6LYVJf9tY
O wynikach tego zadania powiadomimy Was niezwłocznie. Trzymajcie za nas kciuki. Ale ważniejsze: odwiedzajcie bibliotekę szkolną!
Przebieg gry można śledzić na stronie czytamy.gwo.pl
Sprawozdania z naszych prac:
=> => => => => => => => => => => => => => =>KOLOROWE SZKIEŁKA PANA KLEKSA (AKADEMIA PANA KLEKSA)
=> => => => => => => => => => => => => => =>CZEKOLADOWA ŻABA (HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY))
=> => => => => => => => => => => => => => =>ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI (DZIECI Z BULLERBYN)


Wszelkie uwagi dotyczące czytelności strony internetowej szkoły proszę wysyłać pod adres mailowy - nukon@wp.pl

Szkoła Podstawowa nr 2, tel. (22)756 73 14, mail: szkola@krauzowka.pl
\