AktualnościInformacja o rozpoczęciu roku szkolnego 4 września 2017r.:
godz.9:00 - klasy IV - VII
godz.10:00 - klasy II - III
godz.11:00 - klasy I i Oddziały Przedszkolne


Ogłoszenie dotyczące podręczników. Wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki na początku września. Jedynymi podręcznikami, które należy kupić, są podręczniki do religii, których aktualna lista jest na stronie.


Ogłoszenie dotyczące konkursu ofert na prowadzenie sklepiku szkolnego.


Szanowni Państwo,
zajęcia w ramach Lata w Mieście zaczynają się zgodnie z planem w środę od godziny 7:30. Pierwszego dnia organizujemy zajęcia integracyjne, wprowadzajace, dzieci powinny mieć ze sobą nakrycie glowy, picie i krem do opalania (zamierzamy jak najwiecej czasu spędzać na dworze). W środę otrzymacie Państwo informacje o planowanych wycieczkach, a także szczegółowy grafik zajęć, poprosimy również o wypełnienie kart zapisu. Przypominam, że zajęcia trwają do 16:30, zapewniamy dwa posiłki.
Agata Winconek


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie przy al. Kasztanów 12 ogłasza nabór na stanowisko specjalisty ds. administracyjnych.
Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie jednostki osobiście lub za pomocą poczty do dnia 25 sierpnia 2017 r.


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie przy al. Kasztanów 12 ogłasza nabór na stanowisko sprzątaczki na zastępstwo.


Rekrutacja w roku szkolnym 2017/2018


DODO - dbamy o dane osobowe


Kalendarz roku szkolnego 2017/2018


Dzień niezapominajki
W piątek, 26 maja klasa 6a była na wycieczce z okazji Dnia Niezapominajki obchodzonego 15 maja.
Relacja uczestniczki - Magdaleny Strus:
"Na początku poszliśmy do lasu i uczyliśmy się rozpoznawać drzewa. Następnie przeszliśmy na Górki Szymona i pani pokazała nam jak mierzyć wysokość drzewa oraz szacować, ile ma lat. Dobraliśmy się w pary i zaczęliśmy rozwiązywać zadania z kart pracy. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i dzięki niej wiele się nauczyliśmy."


Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w konkursie zbiórki makulatury, zorganizowanym przez gminę Piaseczno.


3 czerwca po raz IV odbyły się Szachowe Mistrzostwa Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza. W rozgrywkach wzięło udział 105 uczniów z 9 gminnych szkół podstawowych. Puchary otrzymało 18 uczniów, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Mościcka zajęła I miejsce w kategorii dziewczęta z klas 1-2 oraz Wiktoria Tarczyńska zajęła II miejsce w kategorii dziewczęta z klas 3-4.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osobistych sukcesów oraz niezwykłęj wyrwałości!!!

Wyniki IV Szachowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Gminy Piaseczno o Puchar Burmistrza


Akcja Starsi- Młodszym Uczennice klasy 6b, uczestniczące w zajęciach kółka przyrodniczego, przygotowały kilka doświadczeń dla młodszych kolegów i koleżanek z klas drugich. Zadanie nie było łatwe. Samo przygotowanie doświadczeń z dwutlenkiem węgła oraz wodą w roli głównej może nie było bardzo trudne ale zapanowanie nad energicznymi drugoklasistami było wyzwaniem. Pomocne okazały się wychowawczynie. Mamy nadzieję, że wszystkie doświadczenia zainspirowały uczniów do poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań, były inspiracją do obserwacji i zaciekawiły światem przyrody.


Jak obchodziliśmy Dzień Ziemi
Na zdjęciach - prace plastyczne uczniów - "Drugie życie surowców".


Nowe budynki szkoły widziane z dachu


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie przy al. Kasztanów 12 ogłasza nabór na stanowisko specjalisty ds. administracyjnych.


Komunikat Pani Burmistrz
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Chciałabym Państwu podziękować za zrozumienie niełatwej dla nas sytuacji związanej z odbywającym się w piątek 31 marca 2017r. strajkiem pracowników oświaty w niektórych gminnych placówkach. Z informacji, które napływają do mnie ze szkół i przedszkoli wynika, że zdecydowana większość dzieci została tego dnia w domach, co z pewnością wpłynęło na reorganizację Państwa dnia i planów. W imieniu własnym i Dyrektorów strajkujących placówek dziękuję za wspaniałą współpracę, wyrozumiałość oraz zaakceptowanie decyzji pracowników oświaty, którzy chcieli poprzez strajk wyrazić swoją dezaprobatę dotyczącą zmian w systemie edukacji.
Hanna Kułakowska-Michalak


Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SKS - Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Zajęcia prowadzi pan Marek Budziński


Sekretariat szkoły pracuje w godzinach 8:00 - 16:00


Nasi uczniowie wzięli udział w zimowym liczeniu ptaków.


Spotkanie wigilijne


Fotorelacja z placu rozbudowy naszej szkoły.

Artykuł o rozbudowie szkoły w Gazecie Piaseczyńskiej (strona 2 aktualności).

Fotorelacji z placu budowy ciąg dalszy.

Fotorelacja z rozbudowy szkoły z grudnia 2016r.


13 grudnia uczennice klas V i VI obejrzały w siedzibie Mazowsza - Otrębusach przedstawienie pt. "Tańce narodowe". Spektakl bardzo się podobał.
Kliknij na zdjęcie


Psychlog szkolny informuje o rozpoczęciu rekrutacji na IX edycję warsztatów „Szkoła dla rodziców i wychowawców”


Zebraliśmy jedzenie dla zwierząt w schronisku
Podziękowanie
Plakat


Rodzice wpłacający pieniądze za obiady na konto
proszeni są o dokonywanie wpłat od dnia 1 do 10 danego miesiąca rozliczeniowego (czyli za listopad należy wpłacać od 1 listopada do 10 listopada)
Nr konta 29 1060 0076 0000 3310 0018 5661


Uczniowie naszej szkoły - Zespół Wokalny w składzie: Aleksandra Zaręba, Łukasz Zaręba i Bartek Zaręba,
zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Chylicach. Wykonali piosenkę "Byli tacy, jak my"
Aleksandra Zaręba otrzymała również wyróżnienie za wykonanie piosenki "Warszawo ma".


Piaseczyński Turniej Szachowy w szachach szybkich
odbędzie się w niedzielę 23 października w Liceum ul. Chyliczkowska 17. Zgłoszenia na stronie: http://www.chessarbiter.com/
Więcej szczegółów - na drzwiach wejściowych szkoły.


Pani Magdalena Komorek-Smyra zaprasza
na zajęcia ponadprogramowe dla dzieci z klas IV-VI ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Celem zajęć jest poszerzenie wiadomości z zakresu klasy, do której dzieci obecnie uczęszczają.


Akcja Sprzątanie Świata 2016
Tegoroczne hasło „Podaje dalej- drugie życie odpadów”.
W piątek 16 września uczniowie klas 4-6 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Podczas zbiórki dokonaliśmy segregacji odpadów. Ta przecież prosta czynność ma ogromne znaczenie dla stanu środowiska. Pozwala odzyskać surówce do ponownego wykorzystania, a tym samym zmniejsza się ilość odpadów na wysypiskach. Zachęcamy wszystkich, by na co dzień, nie tylko dziś dbać o otoczenie, segregować śmieci również w domach. Nie żyjemy tylko dla siebie. Cieszmy się pięknym czystym otoczeniem i zostawmy takie miejsce dla innych!


W roku szkolnym 2016/2017 będą odbywać się zajęcia koła filmowego w języku angielskim z elementami historii i kulturoznawstwa. Projektowane filmy to ekranizacje sławnych dzieł dziecięcej literatury angielskiej, wyświetlane w języku angielskim z napisami. Koło filmowe odbywa się w poniedziałki o godzinie 14:30 do 16:10, nauczycielem prowadzącym jest pani Magdalena Komorek-Smyra.


I Rajd pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” za nami.
W rajdzie 24-25 września wzięło udział 75 uczniów i harcerzy, którzy przeszli prawie 50 km na trzech trasach naszego powiatu. Podczas rajdu poznaliśmy miejsca pamięci narodowej, uczyliśmy się obserwacji i spostrzegawczości, poznaliśmy obrzędy harcerskie, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i harcerskie, jedliśmy smaczną grochówkę, przygotowaliśmy prezentacje na temat rajdu. Momentami było ciężko, ale wszyscy daliśmy radę. Niemałe emocje przeżyliśmy, gdy na trasie rajdu spotkaliśmy członków Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław” w strojach z II wojny światowej i z oryginalnym uzbrojeniem. Teraz czekamy na następny rajd. Do zobaczenia za rok.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze i Fundacja Dom Zośki serdecznie dziękują wolontariuszom, sponsorom i powiatowi piaseczyńskiemu, dzięki którym rajd się odbył.


Informacja o zajęciach szachowych:
- wtorek piąta lekcja - klasy II i III
- wtorek siódma lekcja klasy IV - VI


Fotorelacja z zajęć integracyjnych dla uczniów klas IV - VI (piątek, 2 września)


Wyprawka dla pierwszaka.


Wszelkie uwagi dotyczące czytelności strony internetowej szkoły proszę wysyłać pod adres mailowy - nukon@wp.pl

Szkoła Podstawowa nr 2, tel. (22)756 73 14, mail: szkola.zalesie@wp.pl