AktualnościDyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie przy al. Kasztanów 12 ogłasza nabór na stanowisko specjalisty ds. administracyjnych.


Komunikat Pani Burmistrz
Szanowni Rodzice i Opiekunowie
Chciałabym Państwu podziękować za zrozumienie niełatwej dla nas sytuacji związanej z odbywającym się w piątek 31 marca 2017r. strajkiem pracowników oświaty w niektórych gminnych placówkach. Z informacji, które napływają do mnie ze szkół i przedszkoli wynika, że zdecydowana większość dzieci została tego dnia w domach, co z pewnością wpłynęło na reorganizację Państwa dnia i planów. W imieniu własnym i Dyrektorów strajkujących placówek dziękuję za wspaniałą współpracę, wyrozumiałość oraz zaakceptowanie decyzji pracowników oświaty, którzy chcieli poprzez strajk wyrazić swoją dezaprobatę dotyczącą zmian w systemie edukacji.
Hanna Kułakowska-Michalak


Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SKS - Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Zajęcia prowadzi pan Marek Budziński


Sekretariat szkoły pracuje w godzinach 8:00 - 16:00


Nasi uczniowie wzięli udział w zimowym liczeniu ptaków.


Spotkanie wigilijne


Fotorelacja z placu rozbudowy naszej szkoły.

Artykuł o rozbudowie szkoły w Gazecie Piaseczyńskiej (strona 2 aktualności).

Fotorelacji z placu budowy ciąg dalszy.

Fotorelacja z rozbudowy szkoły z grudnia 2016r.


13 grudnia uczennice klas V i VI obejrzały w siedzibie Mazowsza - Otrębusach przedstawienie pt. "Tańce narodowe". Spektakl bardzo się podobał.
Kliknij na zdjęcie


Psychlog szkolny informuje o rozpoczęciu rekrutacji na IX edycję warsztatów „Szkoła dla rodziców i wychowawców”


Zebraliśmy jedzenie dla zwierząt w schronisku
Podziękowanie
Plakat


Rodzice wpłacający pieniądze za obiady na konto
proszeni są o dokonywanie wpłat od dnia 1 do 10 danego miesiąca rozliczeniowego (czyli za listopad należy wpłacać od 1 listopada do 10 listopada)
Nr konta 29 1060 0076 0000 3310 0018 5661


Uczniowie naszej szkoły - Zespół Wokalny w składzie: Aleksandra Zaręba, Łukasz Zaręba i Bartek Zaręba,
zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Chylicach. Wykonali piosenkę "Byli tacy, jak my"
Aleksandra Zaręba otrzymała również wyróżnienie za wykonanie piosenki "Warszawo ma".


Piaseczyński Turniej Szachowy w szachach szybkich
odbędzie się w niedzielę 23 października w Liceum ul. Chyliczkowska 17. Zgłoszenia na stronie: http://www.chessarbiter.com/
Więcej szczegółów - na drzwiach wejściowych szkoły.


Pani Magdalena Komorek-Smyra zaprasza
na zajęcia ponadprogramowe dla dzieci z klas IV-VI ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Celem zajęć jest poszerzenie wiadomości z zakresu klasy, do której dzieci obecnie uczęszczają.


Akcja Sprzątanie Świata 2016
Tegoroczne hasło „Podaje dalej- drugie życie odpadów”.
W piątek 16 września uczniowie klas 4-6 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Podczas zbiórki dokonaliśmy segregacji odpadów. Ta przecież prosta czynność ma ogromne znaczenie dla stanu środowiska. Pozwala odzyskać surówce do ponownego wykorzystania, a tym samym zmniejsza się ilość odpadów na wysypiskach. Zachęcamy wszystkich, by na co dzień, nie tylko dziś dbać o otoczenie, segregować śmieci również w domach. Nie żyjemy tylko dla siebie. Cieszmy się pięknym czystym otoczeniem i zostawmy takie miejsce dla innych!


W roku szkolnym 2016/2017 będą odbywać się zajęcia koła filmowego w języku angielskim z elementami historii i kulturoznawstwa. Projektowane filmy to ekranizacje sławnych dzieł dziecięcej literatury angielskiej, wyświetlane w języku angielskim z napisami. Koło filmowe odbywa się w poniedziałki o godzinie 14:30 do 16:10, nauczycielem prowadzącym jest pani Magdalena Komorek-Smyra.


I Rajd pieszy im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” za nami.
W rajdzie 24-25 września wzięło udział 75 uczniów i harcerzy, którzy przeszli prawie 50 km na trzech trasach naszego powiatu. Podczas rajdu poznaliśmy miejsca pamięci narodowej, uczyliśmy się obserwacji i spostrzegawczości, poznaliśmy obrzędy harcerskie, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i harcerskie, jedliśmy smaczną grochówkę, przygotowaliśmy prezentacje na temat rajdu. Momentami było ciężko, ale wszyscy daliśmy radę. Niemałe emocje przeżyliśmy, gdy na trasie rajdu spotkaliśmy członków Grupy Historycznej Zgrupowanie „Radosław” w strojach z II wojny światowej i z oryginalnym uzbrojeniem. Teraz czekamy na następny rajd. Do zobaczenia za rok.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze i Fundacja Dom Zośki serdecznie dziękują wolontariuszom, sponsorom i powiatowi piaseczyńskiemu, dzięki którym rajd się odbył.


Informacja o zajęciach szachowych:
- wtorek piąta lekcja - klasy II i III
- wtorek siódma lekcja klasy IV - VI


Fotorelacja z zajęć integracyjnych dla uczniów klas IV - VI (piątek, 2 września)


Wyprawka dla pierwszaka.


Wszelkie uwagi dotyczące czytelności strony internetowej szkoły proszę wysyłać pod adres mailowy - nukon@wp.pl

Szkoła Podstawowa nr 2, tel. (22)756 73 14, mail: szkola.zalesie@wp.pl